Akıllı Telefon İnceleme

Huawei Nova 9 SE İnceleme

HUAWEI Nova 9 SE bimurat-com (12)
HUAWEI Nova 9 SE İnceleme – BİMURAT.COM

İçindekiler

Huawei Nova 9 SE Fiyat

Huawei Nova 9 SE hakkında ilk olarak fiyat aralığından bahsedersek, yazımızı yayınladığımız tarihte 7000 ₺ den başlayan fiyatlarla tüketicinin karşısına çıkmaktadır. Ancak bu fiyatlar ilerleyen günlerde aşağı yönlü yada yukarı yönlü hareketlenebilir. Bu yüzden yazımızın sonunda ki fiyat linkinden detaylı bilgi alabilirsiniz. Döviz kurlarında ki hareketlilik nedeniyle aşağı yada yukarı yönlü hareketin olabileceğini unutmayın.

Huawei Nova 9 SE Kutu İçeriği

Adaptör ve Kablo

Kutu içerisinden 66 W gücünde bir şarj adaptörü ile kullanım imkanı sağlıyor. Bu adaptör sayesinde şarj etme süreniz ciddi anlamda kısalıyor. Diğer büyük markaların kutulardaki şarj aletlerini çıkarmaya başladıkları bu süreçteyiz. Huawei markasının orta segmentte konumlandırdığı bu cihazının kutusuna şarj aleti koyması takdir edilesi bir davranış olarak karşımıza çıkıyor. Adaptörün yanında bizlerin kullanımına sunulan diğer aksesuarda USB TYP-C kablosu olarak görülüyor. Bu kablo sayesinde cihazınızı şarj etme ve diğer ekipmanlarınızla bağlantı kurma aşamasında kullanabilirsiniz. Kutu içerisinden herhangi bir kulaklık çıkmaması göze batan ayrı bir detay olarak karşımıza çıkmaktadır.

Kılıf

Cihazı aldığınızda kutusunun içinden genelde alışkın olmadığımız şeffaf kılıf çıkmaktadır. Bunun nedeni cihazın arka yüzeyi ciddi anlamda parmak izi bırakan bir yapıdan oluşmaktadır. Bu yapının olumsuz yönlerinden yakınanlar olacağını tahmin eden Huawei, kutu içerisine kılıf ekleme ihtiyacı hissetmiştir. Kılıf kullanımı ile cihazın görüntüsü bozulmamaktadır.

HUAWEI Nova 9 SE İnceleme Arka Kapak - BİMURAT.COM
Arka Kapak

Huawei Nova 9 SE Özellikleri

Arka bölümünün parmak izi bırakma nedeni “çift filmli ve çift kaplamalı cam doku” olarak nitelendirilen yapı malzemesidir. Yani arka bölüm plastik değil cam malzemeye sahiptir. Arka bölümde bulunan kamera oldukça geniş bir alana yayılmış olarak bizlerin karşısına çıkmakta.

Ekran Çerçevesi ve Kasa Ölçüleri

 • Genişlik: 75.55 mm
 • Yükseklik: 164.64 mm
 • Kalınlık: 7.94 mm
 • Ağırlık: 191 g

Ekran tasarımında yan çerçeve görünümü 1 mm inceliğe sahiptir. Bu özelliği sayesinde telefona baktığımızda adeta yan çerçeve yokmuş gibi hissettirmemektir. Kamera çentiğinin konumu ise yuvarlak şekilde orta üst kısımda bizi karşılamaktadır.

 • HUAWEI Nova 9 SE bimurat-com (9)
 • HUAWEI Nova 9 SE bimurat-com (8)
 • HUAWEI Nova 9 SE bimurat-com (6)
 • HUAWEI Nova 9 SE bimurat-com (7)
 • HUAWEI Nova 9 SE bimurat-com (2)
 • HUAWEI Nova 9 SE bimurat-com (12)

Hoparlör – Mikrofon

Hoparlör

Telefonun alt kısmında bulunan bir adet hoparlöre ek olarak üst tarafın da ek bir hoparlör bulunmaktadır. Bu da film veya video izleme deneyiminizi üst seviyeye çıkarmayı hedeflemektedir. Özellikle sağ ve sol yönlerden gelen sesleri algılamada kişiye daha gerçekçi ses kalitesi yaşatacağı söylenebilir. Müzik dinlerken enstrümanların ayrı ayrı kulaklık kısımlarımızdan dinlediğimiz gibi telefonda da bu hissiyatı bizlere yaşatacak gibi duruyor.

Mikrofon

Telefonda alt ve üst kısımda olmak üzere iki adet mikrofon bulunmaktadır. Bu özelliği sayesinde ses kayıt, zoom toplantıları gibi sesin kaliteli ve dağılmadan kaydedilmesi ya da karşıya iletilmesi beklenen durumlarda size tamda istediğinizi sağlamaktadır. Üstelik üst segment birçok cihazda bulunmayan bu özelliği de göz dolduruyor.

Parmak İzi Okuyucu

Telefonun sağ kenarında bulunan parmak izi okuyucu bir önceki nesillerden aşağı kalır yanı olmadığı söylenebilir. Telefonu ilk açtığınız zaman tanıtacağınız parmak izinizi başarılı bir şekilde algıladığını söylemek mümkün.

HUAWEI Nova 9 SE bimurat-com (12)
SES TUŞLARI VE PARMAKİZİ OKUYUCUSU

Yüz Tanıma

Kurulum aşamasında yüzünüzü tanıtarak kullanabilirsiniz. Ekranı açmanın yanı sıra daha farklı şifre gerektiren durumlarda kullanmanıza imkan vermektedir. Üst segment telefonlardaki yüz tanıma hızıyla yarıştığını söyleyebiliriz.

Nova 9 SE Kamera Teknolojileri

HUAWEI Nova 9 SE bimurat-com (3)
Kamera

Kamera arka kapağın sağ tarafında geniş bir alana yayılmış olarak göze çarpmaktadır. Bu özelliği ile cihaz P50 gibi modellerde kullandığı kamera tarzına çok benzemektedir. Kamera Özellikleri şöyledir ;

Arka Kamera

 • 1. Kamera : 108 MP Yüksek Çözünürlüklü Lens f / 1.9 diyafram açıklığı sağlamaktadır. f / 1.9 diyafram aralığının olması sizlere daha iyi bulanık arka plan yaratacaktır.
 • 2. Kamera 8 MP Ultra Geniş Açılı Lens, f / 2.2 diyafram açıklığı ile geniş açılı mekan fotoları çekmek için dizayn edildi.
 • 3. Kamera 2 MP Makro Lens, f / 2.4 diyafram açıklığına sahip olması sayesinde yakın çekimler veya küçük cisimlerde için kullanılabilir. f / 2.4 olması daha fazla ışık alarak nesneyi daha net bir şekilde çekmenize izin verecektir.
 • 4. Kamera 2 MP Derinlik Lensi, f / 2.4 diyafram açıklığına sahiptir. Portrelere yardımcı yardımcı olacak bu lens daha iyi net alan derinliği sağlayacaktır.

Ön Kamera

Ekranın tam ortasında ve üst kısmın da konumlandırılan ön kamera çok fazla alan işgal etmemektedir. Bu özelliğine ek olarak 16 MP çözünürlük ve f / 2.2 diyafram açıklığı sunmaktadır. Ön kamera; arka kamerada bulunan f / 1.9 oranında diyafram açıklığı kadar net alan derinliği sunmasa da, f / 2.2 diyafram açıklığı sizlere arka kısmı yeteri kadar bulanıklaştırarak selfie çekimlerinde veya story gibi günlük sosyal medya gönderilerinizde yeterli olacaktır.

HUAWEI Nova 9 SE bimurat-com (2)
EKRAN – ÖN KAMERA

Ekran

HUAWEI Nova 9 SE ;

 • Piksel : 2388 x 1080
 • Ekranın boyutu: 6.78 inç LCD
 • Renk:1.07 Milyar

Huawei Nova 9 SE İşlemci ve İşletim Sistemi

Huawei; bu cihazın kalbine Qualcomm Snapdragon™ 680 işlemci yerleştirerek performans elde etmeyi amaçlamıştır. Üstelik bu işlemcinin yanına EMUI 12 işletim sistemi kullanan Huawei, 8 GB RAM kullanımı bizlere sunmuş. Ancak bu veriler kişiden kişiye kullanılan program ve dosyalara göre değişkenlik gösterebileceğini de hatırlamadan geçmemiş.

Huawei Nova 9SE Fiyat linki

Sizler bu cihaz hakkında ne düşünüyorsunuz sorularınızı ve yorumlarınızı yorumlar bölümünde bizimle paylaşabilirsiniz .

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu