Dijital Pazarlama Dünyası

4 Soruda Kurumsal Mail Hesabı Adresi Nasıl Açılır ?

Kurumsal mail hesabı; kurumsal kimlik edinmek isteyen kişilerin kullandığı posta formatıdır. Kurumsal mail olarak edinmek için alanadı sahibi olmanız gereklidir.

İçindekiler

Kurumsal Mail Hesabı Adresi Nasıl Olmalı

Kurumsal mail adresi içerisinde bilgi@lebloy.com , info@lebloy.com gibi ibareler içermelidir. Bunun yanında departman isimlerini de içerebilir. muhasebe@lebloy.com , bilgislem@lebloy.com gibi ibareler departmanları ayırmak için sıklıkla kullanılmaktadır.

info@ Kurumsal Mail Hesabı Adresi Nasıl Alınır ?

info@ Kurumsal Mail Hesabı Adresi Nasıl Alınır ?

info@ mail adresi, alanadı sahibi olan kişilerin diğer mail süreçleri gibi ilerlemektedir. info@ mail en yaygın kullanılan mail ismi olduğu için çoğu kurumsal mail isteyen bireyler en çok bu uzantıyı talep eder. Hosting paketinizdeki eposta hesapları kısmından info mailinizi kurabilirsiniz. Eğer kurumsal hosting maili kullanıyorsanız hosting firmanızdan sipariş talep edebilirsiniz. Kurumsal mail servisleri ekstra ücretli olduğunu unutmayın.

Kurumsal mail; hosting firmalarının web hosting sayfalarında ki epostalar kısmından açılabileceği gibi kurumsal mail hosting firmasından da sipariş edilebilir. Bunun yanında Microsoft Mail Exchange servisleri de kullanılabilir.

Kurumsal Mail Hesabı Cihazlarla Konfigürasyon Oluşturulabilir mi ?

Kurumsal mail hesabı cihazlarla konfigüre yapılabilir. Bunun için çeşitli yöntemler bulunmaktadır. En sık kullanılan protokol İMAP ve POP protokolüdür. Bu protokollerle cihazlarınızdan maillerinize erişme, mail gönderme ve mail alma gibi işlemlerinizi sürdürebilirsiniz.

Kurumsal Mail Hesaplarında İMAP Ayarları

İMAP ayarları ile tüm hesaplarınızı cihazlarınızla eşleyebilirsiniz. Eşlediğiniz cihazlarda bir mail okunduğu zaman diğer cihazlarda da okunmuş olarak görülür. Silindiği takdirde diğerlerinde de silinmiş olarak görülür. (Özelleştirilebilir)

POP Ayarları

Pop ayarları ile maillerinizi cihaz ve sunucu özelinde ayrı ayrı yönetebilirsiniz. Şöyle ki eğer bir maili bilgisayarınızda okusanız dahi telefonunuzda okunmamış olarak kalabilir. E-postalarınızı birbirinden bağımsız olarak yönetebilirsiniz. Bu sayede dalgınlıkla sildiğiniz veya okuduğunuz mailinizi tekrardan farklı cihazlardan okuyabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu