Kamera İncelemeleri

Sony ZV-E10 İnceleme

Sony ZV-E10 alışılmış olan sabit lensli vlog kameralarından farklı olarak değiştirilebilir lense sahip vlog kamerası olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu özelliği ile cihaz , abisi ZV-1 gibi sabit lensli bir vlog kamerasından ayrılmış gözükmektedir. Sony, bizleri şaşırtarak lensin değişebildiği aynasız kamera görünümünde yepyeni bir vlog ailesi ekosisteme bizleri dahil ediyor. Üstelik bu yeni nesil değiştirilebilir lensler ile birlikte daha kişiselleştirebilir yapıda bir vlog kameraya sahip olacaksınız. Birbirinden yeni özellikleriyle öne çıkan Sony ZV-E10′ u birlikte inceleyelim.

Sony ZV-E10 Kamera Özellikleri

Sony ZV-1 den daha iyi performansa sahip olan Sony ZV-E10 24 Megapiksel kamera ile performans göstermektedir. Çıkarılabilir lensle kit şeklinde satılabildiği gibi yalnızca body içerikli kutusuyla da vitrinlerde kendine yer bulmuştur. Bu özelliğiyle abisi sayılan ZV-1 den daha kullanışlı olacağını bizlere göstermektedir. Ayrıca kameralarında birbirinden güzel netleme opsiyonlarını bizlerin kontrolüne sunan Sony, gözden otomatik netleme özelliği ve daha fazlasının bulunması sayesinde vlog çekimlerinizde netlik kaybını en aza indirmektedir. Üstelik ürün çekimleri için ayrıca netleme özelliği bulunan yeni nesil kamerası sayesinde influencer arkadaşların ürünleri gösterdikleri noktada netlemeyi ürüne yöneltmektedir. Ayrıca çekim devam ederken ürünü normal seviyeye indirmelerinde ise yeniden gözden AF modunda video kayıta devam etmektedir.

 • Sony-Vlog-Camera-ZV-E10-bimurat-com-7
 • Sony-Vlog-Camera-ZV-E10-bimurat-com-7
 • Sony-Vlog-Camera-ZV-E10-bimurat-com-7
 • Sony-Vlog-Camera-ZV-E10-bimurat-com-7
 • Sony-Vlog-Camera-ZV-E10-bimurat-com-7
 • Dönebilen Ekran
 • Tek Elle Kullanım
 • Sony-Vlog-Camera-ZV-E10-bimurat-com-7v
 • Sony-Vlog-Camera-ZV-E10-bimurat-com-7
 • Sony-Vlog-Camera-ZV-E10-bimurat-com-7
 • Sony-Vlog-Camera-ZV-E10-bimurat-com-7
 • Tek Elle Kullanım

Sony ZV-E10 Sensör

Sony, piyasaya sürdüğü bu makinenin kalbine APS-C tipi (23,5 x 15,6 mm), Exmor CMOS sensör yerleştirmiştir. 24.2 Megapiksel kullanım sunan bu yeni sensör geniş İSO aralığını da beraberinde kullanıma sunmaktadır. Fotoğraflar için ISO 100-32000 doğal olarak kullanıma açılmaktadır. İSO 32000 seviyesinden yükselterek 52000 seviyesine çıkabilmektedir. Bu özelliği ile Sony, ışığın yeterli olmadığı ortamlarda kaliteli içerik üretmenizi sağlamaktadır.

Sony ZV-E10 Odaklama

Odaklama konusunda yenilikçi çözümler Sony 425 adet AF odak noktası sunmaktadır. Yeni nesil ile daha fazla odak noktasına sahip olan Sony netlemeyi daha farklı kullanımlarada açmıştır. İnsan ve hayvan gözlerini algılayabilen yeni nesil yazılım sayesinde gözden takibi kaçırmamaktadır.

Kameranın kendi içinde ürün tanıtımları içinde özel modu bulunmaktadır. Ancak bilmeniz gereken önemli konu , Ürün modunu bir tuş yardımı ile açmanız gerektiğidir. Üstteki Ürün Teşhiri modu olarak bilinen tuş ile ayarını etkinleştirebilirsiniz. Bu ayarı kullandığınız videoların çekimi esnasında nesneyi gösterdiğiniz anda netlemeyi otomatik olarak nesneye yapacaktır. Önceki nesillerde ekrana dokunarak yapılan bu netleme artık yeni yazılımlarla ilerleyen günlerde karşımıza çıkacak gibi duruyor.

Ayrıca dahili olarak sunulan diğer özelliği ise net alan derinliği sağlaması için bulunan bir düğme sayesinde arka planınızı da bulanıklaştırmasıdır. Bokeh etkisini bu şekilde gözlemleyebilirsiniz. Üstelik dahili olarak sensöründe görüntü sabitleme özelliğide bulunmaktadır. Tüm bunlarla beraber kamera, elde kolaylıkla vlog çekebilme kolaylığını da sağlamaktadır. Bunun yanında çekimlerde oluşabilecek titreme ve sallantılar lensinizde bir İ.S. ( Görüntü Sabitleme) bulunmasa da titreşimleri absorbe edilecektir.

Pil Ömrü

Cihazın içerisinde bulunan pil sayesinde 125 dk. video çekim süresi veya 440 fotoğraf çekimi yapılabilmektedir. Ayrıca satın alabileceğiniz AC-PW20AM adaptörü ile sürekli çekimde yapabilirsiniz.

Sony ZV-E10 vs ZV1

Sony ZV-E10 bir önceki neslinden bazı konularda daha iyi özellikleri bizlere sunmaktadır;

 • 425 Odak noktası ile diğerinden 110 adet daha fazla odak noktası
 • 51200 İSO aralığı ile rakibini ikiye katlamış durumda ( ZV-1 25600 İSO performansı mevcut)
 • 440 shot rakibinden 180 shot daha fazla pil ömrü
 • AF izleme özelliği gelişmiş detaylar ile birlikte
 • 1/4000 s shutter speed ile daha saniyede % 50 daha hızlı fotograf çekme kapasitesi
 • Film Kayıtlarında sürekli olarak focus noktasını sürdürmektedir.
 • Aynı zamanda canlı yayın, zoom veya Webcam olarak kullanma imkanı da vardır.

Sony ZV-E10 Fiyat

Fiyat özelliklerini sizler için araştırdığımızda bu içeriği hazırladığımız tarih itibari ile 14.000 ₺ olarak görüntüledik ancak güncel fiyat bilgisi lensli kit fiyat linkine tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Sizler için Sony ZV-E10 ürününü detaylı şekilde inceledik ürünle ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu