Akıllı Saat İnceleme

Wesse WWC2003 Modelini 7 Madde İle İnceledim

Wesse WWC2003 akıllı saat uygun fiyatlı saat kategorisinde bulunduğu söylenebilir. Özellikleri kısmından, akıllı saatin kullanım yorumuna kadar sizler için epey bir inceledim.

Wesse WWC2003 Saatin Dış Görünüşü

Wesse WWC2003 Dış Görünüş
Wesse WWC2003 Dış Görünüş

Saate ilk baktığımda anımsadığım ürün Apple Watch veya Xiaomi Mi Lite diyebilirim. Ancak saat bu markalardan farklı olarak biraz ince tasarlarnamış. Ayrıca doku kalitesi olarak Apple Watch serisi kadar hissiyatlı değil. Yapısal olarak tümüyle fiyat performans olarak değerlendirilebilir.

Saatin kadranı devamlı olarak açık kalabilmekte. Saatin yan tarafında kırmızı çizgili bir düğme kullanıma sunulmuş. Bu düğmeye bastığınızda saatin kendi ana ekranının açıldığını görebilirsiniz. Bu özelliği dikkati çeken ilk yanı diyebilirim.

Ekran

1.65 inç büyüklüğüne sahip olan AMOLED ekran kullanıma sunulmuş. Dokunmatik geçişleri fiyat performans ürünü olarak değerlendirirsek yeterli. Ancak akıllı saatlerde daha iyi ekran tepki süresi olan cihazları da deneyimlemiştim. Ekran çözünürlüğü olarakta Xiaomi Mi Lite bana fiyat performans anlamında bir seviye daha iyi gelmişti diyebilirim. Ekran saatinde ki ayar sayesinde ekranın dijital veya analog seçeneğini yönetebilmektesiniz.

Wesse WWC2003 DIŞ GÖRÜNÜŞ
Wesse WWC2003 DIŞ GÖRÜNÜŞ

Saatin kadranı devamlı olarak açık kalabiliyor. Ayrıca yan tarafında kırmızı çizgili bir düğme bulunmakta. Bu düğmeye bastığınızda saatin kendi ana ekranının açıldığını görebilirsiniz. Bu özelliği benim dikkatimi çeken ilk yanı oldu diyebilirim.

Saatin ekranında 3 aşamalı bir aydınlık kısmı bulunmaktadır. Tabi ki parlaklığın çok artırıldığı saatlerde bataryanın da aynı şekilde azalacağını görmek mümkün.

Özellikleri

Aşağıdan ve yukarıdan kaydırılabilir menü bulunan cihaz üstten kaydırıldığında parlaklık, telefonumu bul, rahatsız etme gibi seçenekleri sunarken aşağıdan yukarı kaydırılabilir menüde ise bildirimlerinizi görebiliyorsunuz. Sağa kaydırıldığı anda spor aktivitelerinizi görüntüleyebilirsiniz. Bu özelliğindeki kayıtların doğruluğunu test etmediğimi söyleyebilirim.

Tıbbi Veri

Sp02, Nabız ve kan basıncı ölçümü yaptığını görüntüleyebilirsiniz. Ancak tıbbi anlamda kan basıncı ölçümünü nasıl yaptığını anlamakta güçlü çektiğimi belirtmeden geçemeyeceğim. Stres seviyenizi kontol etmenize yardımcı olduğunu iddia eden uygulama ile nefes egzersizi yaparak stres seviyenizi düşürmeyi hedeflemekte.

Wesse WWC2003 Müzik Deneyimi

Telefondan müzik yönetme özelliği sayesinde yönetebilmektesiniz. Eğer telefonunuzda bilinen müzik uygulamaları varsa (Youtube Music, Spotify vb.) sorunsuz şekilde müzik seçiminizi değiştirebilirsiniz.

Pil ve Şarj

Maksimum kullanma süresi 15 gün olarak bizlere sunulmuş. Bu süre tam özellikleri ile kullanımda 7 gün olarak söylenebilir. Su geçirme konusunda 3 ATM su altında sızdırmazlık olduğu belirtilmiş. Ancak deneyimlemediğim için dikkat etmenizde fayda var.

Diğer Akıllı Saatlere Göre Artıları

 • Fiyatı uygun
 • Kullanımı basit
 • Pil ömrü tatmin edici

Wesse WWC2003 Akıllı Saatin Cihazın Eksi Yönleri

 • Telefon Konuşması yapamıyorsunuz
 • Bildirimlere cevap veremiyorsunuz
 • Dahilinde hoparlör ve mikrofon yok
 • Saat üzerinden telefonu kontrol ederek fotoğraf çekemiyorsunuz
 • Kendisinde gps yok
 • Toza dayanıklılık belirtilmemiş
 • Düşme algılama yok
 • Sağlık verilerinde ki düzensizliği bildirme özelliği yok

Sizin için Wesse WWC2003 artılarını ve eksilerini inceledim. Ürünün fiyatı sürekli olarak kur nedeniyle değiştiği için şimdilik fiyatı 1130 ₺ ancak güncel fiyatı linkten öğrenebilirsiniz. Sizler de sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıdaki formdan bize gönderebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu